Uncategorized

Email, marketing i biznes – Katarzyna Garbaciak EmailLabsO mailingu, spamie i providerach skrzynek pocztowych – technicznie i biznesowo.

IT to programowanie, ale także biznes. Aby sprzedać swój produkt należy o nim opowiadać, reklamować go. Prawda stara jak świat.

Mailing biznesowy to duża składowa prowadzenia biznesu online. Wysyłasz maile i chcesz, aby trafiły do odpowiednich odbiorców, ale to jeszcze nie wszystko. Wiadomości nie powinny wpadać do spamu, muszą zostać odpowiednio sklasyfikowane, a jak wpadną do głównego folderu, to już będzie bajka.

O rozmowę poprosiłem Katarzynę Garbaciak z EmailLabs. Rozmawialiśmy o mailingu biznesowym. Miałem okazję poznać technologię wysyłania maili od strony przedsiębiorcy. W EmailLabs wysyła się newslettery, informacje o promocjach, ale także powiadomienia o transakcji czy o przyjęciu wpłaty. Stąd pojawił się temat typów maili i ich odbiorcach. Dodatkowo Katarzyna podzieliła się informacjami na temat infrastruktury mailingowej. Mnie interesowała przepustowość, bo chciałbym zwiększyć krąg odbiorców mojego podcastu. Dowiedziałem się ile maili można wysłać na sekundę.
Porozmawialiśmy o spamie. Okazało się, że nie każdy mail z ofertą to spam. Dosyć mocno zaskoczyła mnie odpowiedź Katarzyny, bo okazało się, że moje myślenie niechcianych mailach jest bardzo stereotypowe. Ciekawe, czy Was też zaskoczy odpowiedź na pytanie: „Czy pomagacie wysyłać spam?”.

Katarzyna przekonała mnie, że mailing nie umarł. Mało tego, część z funkcjonalności, które oferuje EmailLabs można wykorzystać bezpłatnie i to jest duża zachęta dla mnie jako małego przedsiębiorcy.

Daj nam znać, co sądzisz o tematach, które omówiliśmy. Będzie nam miło, jeśli skomentujesz tę rozmowę, udostępnisz ją bądź opowiesz o niej swoim znajomym. Jesteśmy otwarci na komentarze i na kontakt ze słuchaczami.

Linki:
LinkedIn Katarzyny:
https://pl.linkedin.com/in/katarzyna-garbaciak

LinkedIn Jędrzeja:
https://pl.linkedin.com/in/jedrzejpaulus

EmailLabs:

Homesource

Comments Off on Email, marketing i biznes – Katarzyna Garbaciak EmailLabs